Pomáháme Ukrajině

Pomáháme Ukrajině

Pastor Serhij Lvov z Kyjeva začal pomáhat, jakmile válka začala. Rozvážel humanitární pomoc. Postupně se k němu přidali další pomocníci a jejich služba se rozvíjela. Nejprve jezdili na východ od Kyjeva a postupovali dle osvobozování až k hranicím východní fronty v Doněcké či Luhanské oblasti. Navštěvovali lidi v rozbořených vesnicích, přivezli jim vždy jídlo, oblečení, deky, hygienické potřeby, pohonné hmoty a v neposlední řadě i bible. Nejen, že je obdarovali nutnými materiálními potřebami, ale také jim sloužili duchovně-modlili se spolu, zazpívali jim, předali evangelium. V této službě pokračují i nadále, jsou stateční a nevzdávají se ani v těžkých situacích. Bůh jim všem viditelně žehná a chrání je.

V září bylo Serhijovi slavnostně předáno vyznamenání hlavním vojenským kaplanem za "službu Bohu a Ukrajině".
Serhij a 2 další členové teamu mají status vojenských kaplanů a s tím i povolení jezdit k vojákům jak do nebezpečných zon, tak do vojenských nemocnic, kde je jejich služba také velmi žádaná.
Jejich vizí je: "Vytrvat v pomoci tak dlouho, jak dlouho to bude třeba - rozhodně do konce války, předpokládáme ale, že i po jejím ukončení budou potřeby přetrvávat nějakou dobu"

Naše nadace se připojila k podpoře Serhije přes čerstvě založený spolek Pomáháme Bělorusku a Ukrajině, z.s. a spolu s dalšími dárci jsme se stali jedinými stálými dlouhodobými partnery. Ukrajina je náš soused. Zůstávejme s nimi v kontaktu, spřízněni!

Poslat finanční dar na tento projekt

Měna

Částka

Způsob platby

Údaje o přispěvateli

Na e-mail vám pošleme potvrzení, že jsme dar v pořádku obdrželi. Také vám občas dáme vědět, jak se této sbírce daří.

Za přispění získejte